SonOyuncu Hizmet Şartları ve Üyelik Sözleşmesi

Son güncelleme: 15/08/2020

İşbu hizmet şartları ve üyelik sözleşmesi (“Hizmet Şartları”) ile, SonOyuncu tarafından size oyunlarımızı, uygulamalarımızı, internet sitelerimizi ve başka hizmetlerimizi (“SonOyuncu Hizmetleri”) kullanma ve onlardan yararlanma izni verilmesinin şartları belirlenmektedir. “SonOyuncu” ifadesi, BİTWİSE YAZILIM İNTERNET VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ anlamında olup işbu Hizmet Şartları siz ile söz konusu kuruluş arasında bir sözleşme niteliğindedir.

Sanal İçerik.

Sanal İçerik satın almak, kazanmak veya hediye olarak almak üzere tıkladığınızda, sadece Sanal İçerik’e erişmenize imkân veren bir lisans elde etmiş olursunuz. Edindiğiniz Sanal İçerik üzerinde hiçbir mülkiyet hakkınız yoktur ve bunları başkasına devredemezsiniz. Sanal İçerik’in hiçbir parasal değeri yoktur, genel olarak oyuna özgüdür ve bunu “gerçek dünya” parası ile değiştiremezsiniz.

İade Politikası.

Sanal İçerik, edindiğiniz an itibariyle etkinleşen ürünler olması sebebiyle iade edemezsiniz.

1) HESAP

1.1) Hesap oluşturmamın önünde bir engel var mı?

SonOyuncu’da hesap oluşturabilmeniz için 13 yaşın üzerinde olmanız veya ebeveyniniz/yasal vasinizin iznine sahip olmanız gerekir. 13 yaşın üzerinde olmamanız durumunda oluşturulan hesabın tüm aktivitelerinin sorumluluğu ebeveyniniz/yasal vasiniz ve sizdedir.

1.2) Gerçek bilgilerimi vermek zorunda mıyım?

Evet. SonOyuncu’da yapacağınız işlemler için sizden istendiğinde gerçek bilgilerinizi vermek zorundasınız. Buna adınız ve soyadınız da dahildir.

1.3) Hesabımı takas edebilir veya satabilir miyim?

Hayır. Hesap oluşturduğunuz anda aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız:

Hesap bilgilerinizin ifşa olması veya başkası tarafından öğrenildiğini düşünmeniz durumunda derhal bize bildirmelisiniz. Hesabınızı başkasıyla paylaşmanız veya hesabınızın güvenliğini yeterince sağlayamamanız durumunda meydana gelebilecek yetkisiz erişim ve kayıplardan (Sanal İçerik kayıpları da dahil olmak üzere) siz sorumlusunuz.

2) HESABIN FESHİ

2.1) Hesabın askıya alınması ve feshi.

2.1.1) Siz. Hesabınızın askıya alınması veya silinmesi için talepte bulunabilirsiniz. Bunun için [email protected] adresinden bizimle iletişime geçmelisiniz.

2.1.2) Biz. Şu hâllerde yeterli şüphe oluşması durumunda hesabınızı size haber vermeksizin askıya alabilir veya silebiliriz:

Bu tespitleri yapabilmek için otomatik sistemler veya işbirliği yaptığımız kişilerin verdiği bilgileri kullanabiliriz. Yanıldığımızı düşünürseniz Yardım Merkezi’mizden hiçbir detayı atlamadan bizimle iletişim geçin.

2.2) Hesabım sonsuza kadar muhafaza edilecek mi?

Bunun garantisini veremeyiz. Hesabınızın uzun süre inaktif olması durumunda hesabı feshetme veya askıya alma hakkımızı saklı tutarız.

2.3) Hesabım feshedilirse ne olur?

Hesabınıza tanımlanmış olan tüm kayıtlar silinir ve bunlara erişemezsiniz. Buna Sanal İçerik (satın aldığınız ürünler) de dahildir.

Hesabınızın SonOyuncu tarafından Hizmet Şartları çerçevesinde her zaman feshedilebileceğinin riskinin bulunduğunu biliyor ve bu şartlara göre davranacağınızı kabul ediyorsunuz.

3) SINIRLAMALAR

3.1) SonOyuncu Hizmetleri ile neler yapabilirim?

SonOyuncu Hizmetleri’ni ve Sanal İçerik’leri sadece şahsi ve ticari olmayan amaçlarınız için kullanabilirsiniz. Herhangi bir SonOyuncu Hizmeti’nden gelir elde edemez veya Sanal İçerik’lerin takasını/satışını yapamazsınız. Sanal İçerik’leriniz devredilemez ve SonOyuncu tarafından geri alınabilir. Hesabınızın feshedilmesi veya askıya alınması durumunda Sanal İçerik’leriniz de sonlandırılabilir. Aksi, sözleşmeler ile tarafımızca belirtilmedikçe hiçbir SonOyuncu Hizmeti üzerinden gelir sağlayamaz, sistemlerimiz üzerinde tersine mühendislik uygulayamaz, kaynak koda dönüştüremez veya modifikasyonlar yapamazsınız.

4) SANAL İÇERİKLER, OYUN PARASI VE SATIN ALIMLAR

4.1) Sanal İçerik’in tanımı.

Sanal İçerik SonOyuncu Hizmet’lerinde size sunulan üyelik paketleri, kitler, spawnerler , kozmetik ürünleri (Sanal Ürünler) vb. veya krediler, coin (Oyun Parası) (topluca “Sanal İçerik”) gibi şeylerin tamamıdır. Satın alma esnasında aksi belirtilmedikçe satın alınan Sanal Ürünler veya Oyun Parası yalnızca hangi oyun için satın alınmışsa o oyun için kullanılabilir.

4.2) Sanal İçerikleri nasıl edinirim?

Sanal İçerik’leri elde edebilmeniz için birden çok yol vardır.

4.3) Sahip olduğum Sanal İçerik’in mülkiyeti bana mı ait?

Hayır. Sanal İçerik üzerinde hiçbir mülkiyet hakkınız yoktur. Satın aldığınız Sanal İçerik’lerin hiçbir parasal değeri yoktur ve sahip olduğunuz tüm Sanal İçerik’lerin mülkiyeti SonOyuncu’ya aittir. Sahip olduğunuz Sanal İçerik SonOyuncu tarafından geri alınabilir, limitlenebilir veya değiştirilebilir.

Hizmet Şartları’nda aksi yönde bir ifade bulunsa dahi, hesabınız üzerinde hiçbir mülkiyet hakkınızın olmadığını ve olmayacağını, buna bağlı bütün hakların SonOyuncu’ya ait olduğunu ve SonOyuncu çıkarlarına işleyeceğini ve bundan sonra da her zaman SonOyuncu’ya ait olup onun çıkarına işleyeceğini biliyor ve kabul ediyorsunuz.

4.4) Sanal İçerik’imi her zaman kullanabilecek miyim?

Sanal İçerik’inizi kullanabilmeniz veya erişebilmeniz her zaman için mümkün olmayabilir. SonOyuncu Hizmetleri’nin eğlence ve güvenliğini artırmak veya korumak maksadıyla, oyun içeriklerinin veya Sanal İçerikler’in tümünü veya bir kısmını önceden haber vermeksizin ve hiçbir sorumluluk altına girmeden iptal etme, limitleme veya değiştirme hakkımız vardır.

5) ÖDEME VE VERGİLER

5.1) SonOyuncu Hizmetleri tamamen ücretsiz mi?

SonOyuncu Hizmetleri’nin bazı işlevleri ücretli olabilir. Bu durumda bize veya kullandığımız ödeme aracı firmalara doğru ve eksiksiz ödeme bilgileri vermeyi kabul ediyorsunuz. Ayrıca hesabınızda yaptığınız harcamalar ve ödemeler ile ilgili ücret ve (gerekiyorsa) vergileri de ödemeyi kabul ediyorsunuz. SonOyuncu Hizmetleri’nin herhangi bir ürünü veya içeriği için ücretlendirmeler üzerinde değişiklik yapma hakkı vardır. Bu Oyun Paranızın ürünler karşısındaki alım gücünü değiştirebilir. Sanal İçerik satın alımları için ücret peşin yapılır ve iade edilmez. Hesabınızda yapılan yetkisiz ödemeler de dahil olmak üzere bütün ödemelerden tamamen siz sorumlusunuz.

5.2) Ödeme sırasındaki sorumluluklarım nelerdir?

Ödeme işlemi sırasında hesabınıza tanımlanan Sanal İçerik’in doğru olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bir hata farkederseniz zaman kaybetmeden bizimle iletişim kurun.

6) KULLANICI TARAFINDAN OLUŞTURULAN İÇERİKLER

6.1) SonOyuncu Hizmetleri içerisinde yayınladığım içeriklerden sorumlu muyum?

Evet. SonOyuncu Hizmetleri içerisinde yayınladığınız tüm mesajlar, içerikler, metinler, sesler, görüntüler ve her türlü iletişiminizden (“İçerikleriniz”) siz sorumlusunuz.

İçerikleriniz’i ancak şu şartları kabul ediyorsanız yayınlayabilirsiniz:

7) GÖZETİM VE TAKİP

7.1) SonOyuncu Hizmetleri’ni kullanırken SonOyuncu beni gözetim altında tutuyor mu?

Evet. Uygunsuz davranışları tespit etmek ve sınırlamak, hileyi ve bilgisayar korsanlığını önlemek ve SonOyuncu Hizmetleri’ni iyileştirmek amacıyla bilgisayarınızda veya cihazınızda aktif bir şekilde sizi gözetim altında tutabiliriz. SonOyuncu Hizmetleri’ni kullanmanızla ilgili bilgileri nasıl topladığımız ve işlediğimiz konusunda daha fazla bilgi almak için Gizlilik Politikası’na göz atınız.

8) TELİF HAKKI İHLALLERİNİN BİLDİRİLMESİ

8.1) Birisi telif hakları ile korunan bir eserimin haklarını SonOyuncu Hizmetleri’nde ihlal etmişse ne yapmam gerekir?

SonOyuncu Hizmetleri içerisinde ihlal edilen bir telif hakkınız olduğunu düşünüyorsanız bunun için [email protected] adresine telif hakkıyla korunan eserin hangi eser olduğu veya adı, telefon numaranız ve e-posta adresiniz ile bildirebilirsiniz. Yalnızca ilgili eserin telif hakları sizdeyse veya sahibi adına hareket etmenizi sağlayan vekaletiniz varsa bildirebilirsiniz.

Söz konusu bildirim bir yasal bildirimdir ve gerektiğinde ihlal ettiğinden şüphelenilen kişi ile paylaşılabileceğini bildirmek isteriz.

9) KULLANIM KURALLARI

SonOyuncu Hizmetleri’ni kullanımınız sırasında Türkiye Cumhuriyeti’nin (veya bulunduğunuz ülkenin) bütün kanun, yönetmelik ve düzenlemelerine uymak zorundasınız. Bunlara ek olarak aşağıdaki davranışlarınız ve yapabilecekleriniz ile ilgili kurallara (“Kullanım Kuralları”) da uymak zorundasınız. Kullanım Kuralları’nda yazılı olmayan kullanım kuralları da olabilir ve herhangi bir anda haberli veya habersiz bir şekilde Kullanım Kuralları’nı değiştirme hakkımız ve söz konusu davranış Kullanım Kuralları’nda belirtilmiş olsun veya olmasın SonOyuncu ilkelerini ve politikalarını korumak amacıyla tedbir alma hakkımız da saklıdır. Geçici olarak uzaklaştırma ve hesabınızın feshedilmesi veya askıya alınması da alınabilecek tedbirler arasındadır.

Aşağıdaki davranışlar genel itibariyle cezai yaptırımlara yol açabilecek davranışlara örnektir. Fakat bunlarla sınırlı değildir.

 1. Doğru olmadığı halde bir başka kişi veya kuruluş olduğunu iddia etmek. (SonOyuncu çalışanı olduğunu iddia etmek de buna dâhildir.)
 2. Sizin hakkınızda, SonOyuncu çalışanları hakkında veya başka oyuncular hakkında kimlik belirtici bilgileri kamuya açık sergilemek.
 3. Başka oyuncuları veya SonOyuncu çalışanlarını taciz etmek, takip etmek veya tehdit etmek.
 4. Oyuncular için uygunsuz olduğunu düşündüğümüz içerikleri aktarmak veya iletmek. Küfürlü, zararlı, tehdit edici, taciz edici, karalayıcı, kaba, müstehcen, seksüel, ırkçı, etiğe aykırı veya herhangi bir başka bakımdan uygunsuz olan bir dil kullanmak da buna dâhildir.
 5. Virüs, Truva atı, tuş kaydedici (keylogger) ve bunların dışında gerçek şekilde zarar vermeye çalışan, zarar verici bir şekilde araya girmeye, gizlice izlemeye veya herhangi bir sistemi, veriyi veya kişisel bilgiyi izlemeye, toplamaya yönelik içerikleri aktarmak veya aktarılmalarını kolaylaştırmak.
 6. SonOyuncu tarafından SonOyuncu Hizmetleri’ni korumak üzerine çalışan herhangi bir tekniği atlatmak, etrafından dolaşmak, deaktif hâle getirmek, çalışamaz durumda bırakmak, bozmak, şifrelemesini çözmek veya tersine mühendislik yapmak, kodlarını açığa çıkarmak.
 7. Tekrarlayan paylaşımlar (spam ve flood) yaparak sohbet veya ilgili ortamın akışını sabote etmek (Yardım Merkezi'miz üzerinden defalarca talep oluşturmak da buna dâhildir).
 8. Hile saydığımız davranışlar olarak; tek kişilik oyunlarda başka oyuncularla işbirliği yapmak, puan biriktirmek amacıyla oyun odalarını birden çok hesaplar ile doldurmak.
 9. Her ne sebeple olursa olsun, SonOyuncu tarafından net bir şekilde izin verilmeyen üçüncü parti program kullanımı. Modlar, Hackler, injection yoluyla yapılan hileler, otomatik tıklamayı sağlayan donanımlar veya yazılımlar da buna dahildir ve bunlarla sınırlı değildir.
 10. SonOyuncu Hizmetleri’ne ilişkin her tür iletişimi araya girerek izleyen, taklit eden, manipüle eden veya yeniden yönlendiren yetkisiz üçüncü parti programların kullanımı.
 11. Halka açık olmayan SonOyuncu Hizmetleri alanlarına erişmek veya erişmeye çalışmak.
 12. SonOyuncu markasının itibarını hedefleyen, zedelemeye çalışan her türlü yazı, resim, iletişim, yayın yapmak.
 13. Doğru olmadığı halde SonOyuncu ile bağlantılı olma görünümü veren, kimlik bildirici bilgiler içeren veya karalayıcı, kaba, müstehcen, seksüel, ırkçı, etik dışı veya herhangi bir başka sebeple uygunsuz olan bir hesap veya kullanıcı adı seçmek. Bu durumlardan biri tespit edildiğinde haber vermeksizin SonOyuncu hesabınızı feshedebilir veya başka tedbirler alabilir.
 14. Başka kişileri Kullanım Kuralları veya Hizmet Şartları’nı ihlal etmeye teşvik etmek veya cesaretlendirmek.
 15. SonOyuncu Hizmetleri’ni yazılı iznimiz olmadan ticari amaçlı kullanmak veya SonOyuncu Hizmetleri’ni kullanmayı durdurmanız talep edildikten sonra kullanmak.

İŞBU HİZMET ŞARTLARI’NI OKUYUP ANLADIĞINIZI VE SONOYUNCU HİZMETLERİ’Nİ KULLANDIĞINIZ VEYA ONLARA ERİŞTİĞİNİZDE İŞBU HİZMET ŞARTLARI’NIN ÜZERİNİZDE BAĞLAYICI HALE GELDİĞİNİ BİLİYOR VE KABUL EDİYORSUNUZ.

Sınırsız Eğlenceye Hazır mısın?
Hemen ücretsiz kayıt ol ve tadını çıkar.