Among Us

Minecraft Among Us oyunu bilgilendirme sayfasına hoşgeldin. Bu sayfada Among Us oynamak ile ilgili bütün bilgilere ulaşabilirsin.

Among Us Oyununun Amacı

Among Us'da hangi takımda olduğuna göre 2 farklı amacın olabilir. Eğer ekip üyesi olarak seçilirsen amacın, sana verilen görevleri bitirdikten sonra ekip içerisindeki katilleri bulmak. Eğer katil olarak seçildiysen amacın tüm ekip üyelerini fark edilmeden öldürmek ve ya sabotajlar düzenleyerek oyunu kazanmaya çalışmak.

Among Us Nasıl Oynanır?

Ekip üyesi olarak seçildiysen öncelikle haritanın orta kısmı olan toplanma alanında başlayacaksın. Hiç vakit kaybetmeden görev listeni kontrol edip hızlıca görevlerini yapmaya başlaman gerekiyor. Bu sırada yanından geçen diğer ekip üyelerinin en son nereden geldiğini. Hangi ekip üyesini en son nerede gördüğünü aklında tutman gerekiyor. Çünkü bir odada ceset bulursan odadan en son çıkan veya o odada en son görülen kişiyi bilmen katili bulmanı sağlayabilir. Odada ceset bulduktan sonra cesedi raporlaman gerekiyor. Bu aşamadan sonra toplantı başlayacak ve katilin kim olduğu konusunda tartışma yapabileceksin. Toplantıdan sonra kimse konuşamayacağı için bu anı iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Ek olarak şüpheli birini (Örneğin ventten çıkan bir katil) gördüysen toplanma salonundaki Acil Durum Butonu'na basıp toplantı başlatabilirsin.
NOT: Katil tarafından öldürülsen bile görev yapmaya devam etmen gerekir.

Katil olarak seçildiysen amacın ekip üyeleri tüm görevleri bitirmeden önce onları öldürmek olacaktır. Bunu yaparken sabotajları kullanabilir, kapıları kilitleyebilir ve ventleri kullanıp kolay yoldan haritada gezebilir ve gizlenebilirsin. Ancak unutmaman gereken bazı detaylar var. Bir ekip üyesini öldürdükten sonra diğer ekip üyesini hızlıca öldüremezsin. Bir süre beklemen gerekir. Vent içerisinde uzun süre saklanırsan öldürmek için beklemen gereken süre düşmeyecektir. Bu nedenle bir ekip üyesini öldürmeden önce etrafını iyi kontrol etmen ve kimsenin seni oraya giderken görmemiş olması gerek. Tüm ekip üyeleri öldüğünde veya katiller ile eşit sayıda ekip üyesi kaldığında oyunu kazanmış olacaksın. Ek olarak yaptığın sabotajlar ekip üyeleri tarafından düzeltilmezse oyunu yine katiller kazanır.

Ekip Üyeleri İçin İpuçları

Her zaman yanından geçen kişilerin en son nereden geldiğini ve nereye gittiğini aklında tut.
Uzun süre yalnız kalmamaya çalış.
Şüpheli bir olay gördüğün zaman Acil Durum Butonunu kullan.
Herkese şüphe ile yaklaş ve tüm suçlamalara direkt olarak inanma.
Görev sıralarının yerini ezberlemeye çalış ve görev yapan kişilerin bu sıraya uyup uymadığını takip et.
Sabotajları en kısa sürede düzeltmeye çalış.
Görevlerini bekletmeden hızlıca yapmaya çalış.
Öldürülsen bile görevlerini yapman gerektiğini unutma.

Katiller İçin İpuçları

Bir ekip üyesini öldürmeden önce daima etrafını kontrol et ve kimsenin görmediğinden emin ol.
Bir ekip üyesi seni gördüğü zaman o bölgede kimseyi öldürme.
Sabotajı aktif olarak kullan.
Masumluğuna inandırmak için yaptığın sabotajları ekip üyelerinin yanında kendin düzelt.
Görevlerini yapıyor gibi gözükürken görev sırasını karıştırma.
Masumluğu kanıtlanmış ekip üyelerini öldürmeye öncelik ver.

Among Us Oyununu Nasıl Oynarım?

Among Us oynamak için SonOyuncu Minecraft Launcher indirdikten sonra sitemizde oluşturduğun hesap bilgileri ile giriş yapıp "Çoklu Oyuncu" menüsünden SonOyuncu'ya giriş yap.

Lobilerimize ulaştığında envanterinde Sunucu Menüsü (pusula eşyası) olacak. Sağ tıklayıp üzerinde "Among Us" yazan eşyaya tıklayarak Among Us oynayabilirsin.

Sınırsız Eğlenceye Hazır mısın?
Hemen ücretsiz kayıt ol ve tadını çıkar.