Normalden daha düşük FPS alıyorum

Minecraft oynamak için dizüstü bilgisayar (laptop) kullanıyorsan

Minecraft tümleşik grafik işlemcin ile çalışabiliyor. Bu durumda oyunun harici (Yüksek performanslı grafik işlemcisi olarak da geçebilir) ile başlatabilmek için ek işlemler yapman gerekebilir. SonOyuncu Minecraft Launcher'e sağ tıklayıp Yüksek Performanslı Grafik İşlemcisi ile başlat seçeneğini seçebilirsin. Bu ayarın görünmemesi durumunda ekran kartı üreticinden veya yetkili servisinden nasıl yapacağın ile ilgili bilgi alabilirsin.

Bilgisayarında 32 bit Java yüklüyse

Bilgisayarında 32 bit Java yüklüyse Minecraft bilgisayarının kaynaklarını yeterince kullanamıyor olabilir. Bunu kontrol et ve sistemine uygun 64 bit java versiyonunu yükle.

Arkaplanda sistem kaynaklarını tüketen uygulamalar çalışıyorsa

Arkaplanda o an için kullanmadığın uygulamalar sistem kaynaklarını tüketiyor olabilir. Bunu görev yöneticisinden takip edebilirsin. Bu uygulamaları sonlandırarak Minecraft'ın daha akıcı hale gelmesini sağlayabilirsin.

Minecraft'a düşük RAM tanımladıysan

Minecraft'a gereğinden daha az RAM tanımladıysan performans sorunları yaşayabilirsin. Bunu değiştirmek için SonOyuncu Minecraft Launcher ayarlarından RAM miktarını güncelle. Sisteminde ne kadar RAM olduğunu sistem özelliklerinden görüntüleyebilirsin.

Son Güncelleme:

Yardımcı Oldu mu?

Evet Hayır

Sınırsız Eğlenceye Hazır mısın?
Hemen ücretsiz kayıt ol ve tadını çıkar.